مطالب مهم خواندنی در این صفحه

وام با سند مسکونی

بهتره قبل از فروش ملک به فکر وام با سند مسکونی باشی!!! 

50 تا 70 درصد ارزش ملک وام دریافت کن 

بدون انتقال سند، بدون هیچ محدودیتی، پرداخت فوری با یک تلفن

 

0912-2304265

وام با سند مسکونی راه‌ تامین کسری بودجه

وام با سند مسکونی یکی از راه‌های تامین کسری بودجه در خواست وام است که در بیشتر اوقات بهترین روش برای حل مشکلات محسوب می شود.

برای اینکه بتوانید مشکلات مالی خود را حل کنید دریافت وام بهترین راه است. اما تا اینجا به دلایل مختلفی توضیح دادیم که دریافت وام از بانک روش مناسبی نیست.

چرا که باید سپرده گذاری کنید، ضامن معتبر معرفی کنید. حتی اگر شرایط آن را داشته باشید، کار اداری آن بسیار سخت و طاقت فرسا است. در شرایطی که شما فوری به پول نیاز دارید، نباید برای دریافت وام بانکی اقدام کنید.

راه دیگری که ممکن است به ذهنتان برسد این است که ملکتان را به فروش برسانید تا بتوانید سریعا برای برطرف کردن مشکلات مالی خود پول بدست آورید.

ملک سرمایه شماست. با فروش آن ممکن است که دیگر نتوانید خانه خریداری کنید. زیرا روز به روز به قیمت ملک اضافه می­شود.

راه دیگر این است که به هلدینگ دیوان مراجعه کرده و با سند ملکی که در اختیار دارید وام با سند ملکی دریافت کنید.

وام با سند مسکونی بدون ضامن و سپرده

انواع وام فوری | وام با سند مسکونی | وام با سند خودرو | وام بانکی | وام مسکن | تامین سرمایه و انواع وام و وام آزاد ارائه میگردد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط دریافت وام با سند مسکونی بیشتر آشنا شوید.

دریافت وام با سند مسکونی در سال 1402

شرایط دریافت وام با سند مسکونی

شرایط دریافت 50 تا 70 درصد ارزش ملک به شما وام تعلق میگیرد. بدون ضامن، بدون هیچ سپرده، و نیازی به انتقال سند نمی باشد.

یکی از آسان ترین و کم دردسرترین روش های وام گرفتن، دریافت تسهیلات با سند مسکونی است.

این روش بهترین است، زیرا شما هم سرمایه خود را حفظ می­کنید و هم فوری و یک روزه پول مورد نظرتان را دریافت خواهید کرد.

سند ملک به عنوان ضمانت کافیست و دیگر درگیر یافتن ضامن معتبر نخواهید شد، چنانچه شما به پول نیاز دارید و سند ملکی در اختیار دارید که شش دانگ آن به نامتان است، می­توانید به هلدینگ دیوان مراجعه کنید.

برای دریافت وام بانکی، به یک ضامن معتبر نیاز دارید. این ضامن باید در یکی از مراکز دولتی مشغول به کار باشد.

انواع وام که توسط بانک ها ارائه می شود.

وام ها دو دسته هستند وام بانکی و وام از موسسات

عبارتند از:

 • وام با سند مسکونی
 • وام با سند تجاری
 • وام با سند اداری
 • وام با سند ویلا
 • وام با سند ملک آزاد

اما در بسیاری از مواقع به جای معرفی یک ضامن معتبر می‌توانید از یک سند مسکونی (ملکی) استفاده کنید.

دریافت وام با سند مسکونی یکی از تسهیلات ویژه بانک‌های ایران است. به کمک آن می‌توانید در زمان کوتاهی وام دریافت کنید.

شما می توانید با مراجعه به تمامی بانک های کشور با ارائه سند ملک مسکونی خود، اقدام به دریافت وام نمایید.

بهترین وام بانکی، وامی است که با شرایط متقاضی هم‌خوانی داشته باشد. بدین صورت متقاضی برای اخذ آن با چالش کمتری روبه رو خواهد شد.

 

شرایط دریافت وام با سند مسکونی

مزایای دریافت وام با سند مسکونی

مزایای دریافت وام با سند مسکونی از هلدینگ دیوان این است که؟ داشتن ضامن معتبر از بزرگترین چالش‌های وام بانکی است که با دریافت وام با سند مسکونی می‌توانید بر این مشکل غلبه کنید.

یکی از راه­ های مقابله با شرایط اقتصای به خصوص تورم،دریافت وام است. اما همان­ طور که می­ دانید، شرایط اخذ وام بانکی از یافتن ضامن بانکی گرفته تا تکمیل مدارک، بسیار سخت است.

به­ علاوه فرآیند اخذ وام نیز طولانی است. از آنجا که فرآیند وام بانکی بسیار سخت و پیچیده است، مردم به فکر اخذ وام با سند مسکونی آزاد هستند.

زیرا اخذ وام با سند مسکونی یک وام فوری محسوب می­ شود. چنان چه قصد دارید که وام با سند مسکونی آزاد دریافت کنید و از شرایط بانک ­های مختلف آگاه ندارید.

ما درباره شرایط دریافت وام با سند مسکونی آزاد صحبت کردیم و بانک­ هایی که این تسهیلات را ارائه می­ دهند را بررسی کردیم.

دریافت وام با سند مسکونی مزایای بسیاری برای شما به همراه دارد.

مهم­ترین مزایای در یافت وام با سند مسکونی عبارتند از:

 • ملکتان که جزو سرمایه است، حفظ خواهد شد.
 • از آنجا که روز به روز قیمت ملک بالا می­رود، جلوی ضرر را گرفتید.
 • این وام بدون ضامن است. بدین معنی که ارائه سند ملکی به عنوان ضمانت کافی است.
 • نیازی به داشتن دسته چک نخواهید داشت.
 • این وام فوری و حداکثر یک روزه پرداخت خواهد شد.

دریافت تسهیلات فوری با شرایط دیگر، مستلزم طی نمودن مراحل اداری زیاد و زحمات فراوانی است.

اما شما می توانید با ارائه سند ملک مسکونی خود، در کمترین زمان ممکن تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنید و لذت ببرید.

از دیگر مزایای دریافت وام با سند مسکونی، می توان به عدم نیاز به ضامن معتبر اشاره نمود. برای دریافت هر نوع تسهیلات فوری، شما می بایست حداقل 2 ضامن معتبر داشته باشید.

اما دیگر برای دریافت وام با سند مسکونی شما نیازی به ضامن معتبر نخواهید داشت چرا که سند ملک می تواند یک ضامن قوی و معتبر برای شما محسوب گردد.

وام با سند مسکونی | وام روی سند ملکی فوری 

وام با سند مسکونی به صورت آزاد چگونه دریافت کنم؟

یکی از نگرانی­ هایی که بانک هنگام دادن وام به مشتریان دارد، به موقع پرداخت کردن اقساط توسط مشتری است.

زیرا برخی از مشتریان به موقع اقساط شان را پرداخت نمی ­کنند، بنابراین این یک مشکل بزرگ در بانک ­ها است.

به همین دلیل بانک ­ها هنگام دادن تسهیلات یا وام، از مشتری ضامن بانکی معتبر می ­خواهند و سخت­ گیری­ های بسیاری انجام می­ دهند.

زیرا می­ خواهند مطمئن شوند که مشتری اقساط خود را به موقع پرداخت می ­کند. اما خیلی وقت­ها مشتریان نمی­ تواند ماه­ها برای دریافت وام صبر کنند و همان لحظه به وام نیاز دارند.

یکی از روش­ هایی که از طی کردن این مسیر سخت جلوگیری می ­کند، وام با سند مسکونی آزاد است.

با سند مسکونی آزاد می­ توانید بدون دردسر و هیچ مشکلی وام بانکی دریافت کنید. وام  سند ملکی یکی از انواع وام است که بدون دردسر، مشکل و فوری می ­توانید دریافت کنید.

در این روش وام، سند ملکی که آزاد است و در رهن بانک دیگر نیست. به­ عنوان ضامن در رهن بانک قرار می ­گیرد تا اقساط شما به­ طور کامل پرداخت شود.

علاوه بر اینکه وام با سند مسکونی می­ توانید به سرعت وام دریافت کنید، یک مزیت دیگر نیز دارد. از آنجا که ارزش سند ملکی بالا است، می­ توانید تا بالاترین سقف ممکن وام دریافت کنید.

شما به­ عنوان یک متقاضی وام کافی است که سند مسکونی را در امتیاز بانک بگذارید تا وام دریافت کنید . در ادامه مراحل و نحوه دریافت این نوع وام بانکی را برایتان باز گو کردیم.

مراحل و نحوه دریافت وام با سند مسکونی آزاد

هر بانکی شرایط خاص خود را برای دادن وام با سند مسکونی آزاد دارد، بنابراین شرایط وام با سند مسکونی از بانکی به بانک دیگر متفاوت است.

اما این به معنای سخت بودن فرآیند وام با سند ملکی نیست. شما باید چند فرم را تکمیل کره و مدارک مورد نیاز و فرم­ ها را به شعبه بانکی مورد نظرتان را تحویل بدهید.

طی چند روز کاری وام به شما داده خواهد شد. توجه داشته باشید که گذاشتن رهن سند ملکی و هزینه کارشناس ملک به عهده مشتری است.

مبلغ وام را نمی ­توان به­ طور دقیق تخمین زد و به بانک ارائه دهنده بستگی دارد. اما سود وام با سند ملکی معمولا 18 درصد است. سند مسکونی که قصد دارید به­ وسیله آن وام دریافت کنید باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سند باید شش دانگ و کامل باشد .
 • سند نباید مشکل و مانع احتمالی در اداره ثبت داشته باشد .
 • سند نباید در رهن هیچ بانکی باشد و نباید وام تسویه نشده دیگری روی آن باشد .

سابقه خوب متقاضی ، نداشتن چک برگشتی و اقساط معوقه و داشتن امتیاز اعتباری بالا مواردی است که برای اخذ وام فوری باید رعایت شود.

اکثر بانک­ های ایران وام با سند مسکونی را ارائه می ­دهند و هر یک مبلغ مختلفی را برای مشتری در نظر دارند.

برای اخذ وام با سند مسکونی ، باید سندتان در دفتر رسمی ، ثبت شده باشد. در غیر این­ صورت سند معتبر نمی ­باشد.

گرفتن وام با سند مسکونی از بانک

همان­طور که می­دانید دریافت وام با سند مسکونی از بانک امکان­پذیر است. بسیاری از بانک­های کشور این وام را ارائه می­دهند.

اما به چند دلیل دریافت وام با سند مسکونی از بانک گزینه مناسبی نیست. دلیل اول اینکه حتی اگر شما سند ملک را به بانک ارائه دهید، بانک از شما ضامن دیگر می­خواهد.

حتی اگر ضامن معتبر معرفی کنید، نیز دریافت وام بانکی با سند مسکونی کار اداری داشته و طول می­کشد تا مبلغ وام به شما پرداخت شود.

اما این در حالی است که شما با مراجعه به هلدینگ دیوان گروپ تنها با ارائه سند ملکتان می­توانید وام دریافت کنید. این وام، وام فوری بوده و یک روزه پرداخت می­شود و شما درگیر کار اداری نخواهید شد.

مدارک لازم جهت وام با سند مسکونی

برای دریافت وام با سند مسکونی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • کپی و اصل سند ملک که شش دانگ آن به نام شما است.
 • کپی و اصل کارت ملی
 • کپی و اصل شناسنامه

توجه داشته باشید که سند ملک باید شش دانگ کامل به نام شما باشد تا بتوانید وام دریافت کنید.

اگر با مشکل مالی مواجه هستید و از رفت و آمد های پی در پی به بانک ها جهت دریافت وام فوری خسته شده اید، نیازی نیست نگران باشید؛ شما می توانید با مراجعه به وبسایت وام فوری،  در کمترین زمان ممکن اقدام به ثبت نام و دریافت وام با سند مسکونی نمایید و تسهیلات خود را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

اما پیش از انجام چنین کاری، پیشنهاد می شود با کارشناسان و متخصصان هلدینگ دیوان مشورت کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تسهیلات فوری خود را بدون نیاز به ضامن معتبر دریافت کنید.

نحوه دریافت وام با سند مسکونی

فرآیند دریافت وام با سند مسکونی از هلدینگ دیوان گروپ حداکثر یک روز طول می­کشد. تمامی مراحل دریافت وام در هلدینگ دیوان گروپ زیر نظر وکیل و بقیه کارها در دفتر خانه اسناد رسمی انجام می­شود.

چنانچه مشکلی در فرآیند دریافت وام وجود نداشته باشد، شما می­توانید به راحتی وام دریافت کنید. برای دریافت وام با سند مسکونی در تهران و کرج می­توانید با هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

اگر شما دارای ملکی هستید، که شش دانگ آن کامل به نامتان است، می­توانید با مراجعه به هلدینگ دیوان گروپ و ارائه سند ملکتان، وام با سند مسکونی دریافت کنید.

مبلغ وام با سند مسکونی متغیر بوده و به ارزش ملکی که دارید، وابسته است. با مراجعه به هلدینگ دیوان و ارائه سندتان، بعد از ارزش­گذاری ملک می­توانید درخواست وام دهید.

چالش اخذ وام با سند مسکونی

یکی از چالش‌ها اخذ وام، معرفی ضامن است. به‌طوری‌که، متقاضیانی که قصد دارند وام دریافت کنند، زمان زیادی را برای پیدا کردن ضامن بانکی صرف می‌کنند.

بنابراین اکثر آن‌ها ترجیح می‌دهند که برای یافتن ضامن، سند مسکونی استفاده کنند. زیرا سند مسکونی برای دریافت وام کفایت می‌کند و به ضامن نیازی نیست.

شرایط اخذ وام با سند مسکونی در هر بانکی متفاوت است و هر بانکی قوانین خاص خود را دارد. برای مثال، برای اخذ وام سند مسکونی در بعضی بانک‌ها به سپرده گذاری نیاز ندارید.

اما ممکن است برخی از بانک‌ها برای اخذ وام سند ملکی شرط سپرده گذاری را داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان وام با سند مسکونی باید به آن توجه کنند، شش دانگ بودن سند معرفی شده است. این یک قانو مشترک برای همه بانک‌ها است.

سندی که در اختیار دارید، باید مالکیت کل را اثبات کند. بانک‌ها به تنظیم سند ارائه شده در یک دفتر رسمی دقت می‌کنند. به همین دلیل سندی که ارائه می‌دهید، نباید در رهن موسسه یا بانک دیگری باشد.

یکی دیگر از نکات مهم که بانک‌ها به آن دقت می‌کنند، خوش حساب بودن سابقه متقاضی و نداشتن چک برگشتی او است.

در صورت بد حساب بودن یا داشتن چک برگشتی، بانک به شما وام نمی‌ٔدهد. مبلغ وام دریافتی هر بانک متفاوت است.

اما معمولا سود باز پرداخت این وام ۱۸ درصد است.

چالش اخذ وام با سند مسکونی هلدینگ دیوان
روشهای گرفتن وام با سند مسکونی

روشهای گرفتن وام با سند مسکونی

روشهای گرفتن وام با سند مسکونی، می بایست ابتدا یکی از حساب های پر تراکنش با رتبه اعتباری بالا خود را انتخاب کنید و به بانک مربوطه مراجعه نمایید.

البته در نظر داشته باشید که متقاضیان دریافت تسهیلات فوری با سند ملک مسکونی می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشند.

علاوه بر آن، سند ملک مسکونی می بایست به طور کامل و شش دانگ در مالکیت شما باشد. ناگفته نماند که اگر چک برگشتی داشته باشید، ممکن است در دریافت تسهیلات به مشکل برخورد نمایید.

اگر سند ملکی شما در رهن بانک یا ضمانت دیگر سازمان ها است، می بایست ابتدا آن را آزاد کنید و سپس برای دریافت وام با سند ملک مسکونی به بانک مراجعه نمایید.

دریافت وام با سند مسکونی بدون ضامن

هنگامی­که می­گوییم وام با سند مسکونی یک وام بدون ضامن است، ممکن است که کمی عجیب به نظر برسد. چرا که برای دریافت وام بانکی، شما باید حداقل یک ضامن معتبر معرفی کنید.

اما زمانی­که به هلدینگ دیوان گروپ جهت دریافت وام بانکی مراجعه می­کنید، تنها ارائه سند کافی است. توجه داشته باشید که سند ملک به عنوان ضمانت نزد هلدینگ می­ماند.

زمانی­که اقساط وام را کامل پرداخت کردید، می­توانید سند را دریافت کنید. اگر به هر دلیلی نتوانستید اقساط را پرداخت کنید، هلدینگ خانه را به مزایده خواهد گذاشت.

بعد از فروش خانه، وام به همراه سود را از مبلغ خانه کم کرده و مابقی را به شما پرداخت خواهد کرد.

مزایای دریافت وام با سند مسکونی
آیا دریافت وام با سند مسکونی نیازمند ضامن معتبر است؟

آیا دریافت وام با سند مسکونی نیازمند ضامن معتبر است؟

بسیاری از متقاضیان دریافت وام با سند مسکونی با این سوال مواجه می شوند که آیا دریافت وام با سند ملک مسکونی نیاز مند ضامن معتبر است؟

همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد، شما برای دریافت هر نوع تسهیلات فوری بجز وام با سند ملک مسکونی نیازمند ضوامن معتبر هستید.

اما برای دریافت تسهیلات با سند ملک مسکونی، نیازی به ضامن نخواهید داشت چرا که سند ملک شما، می تواند گزینه ای عالی برای ضمانت تسهیلات دریافت شما باشد.

دریافت وام با سند مسکونی از کدام بانک ها امکان پذیر است؟

خوشبختانه امروزه تمامی بانک های موجود در کشور قادر به ارائه وام با سند مسکونی در کمترین زمان ممکن می باشند. شما می توانید با مراجعه به بانک های صادرات، رفاه، تجارت، کشاورزی، سامان، رسالت و غیره به آسانی تسهیلات فوری خود را دریافت نمایید و لذت ببرید.

اما پیشنهاد می شود برای انجام این کار، به یکی از بانک هایی که در آن حساب با اعتبار بالا دارید مراجعه نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی و در کمترین زمان ممکن تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

ناگفته نماند که شما به صورت اینترنتی از طریق وبسایت های معتبر همچون وام فوری، می توانید اقدام به دریافت تسهیلات فوری با سند ملک مسکونی نمایید.

شرایط آسان دریافت وام با سند مسکونی
دریافت وام با سند مسکونی از کدام بانک ها امکان پذیر است؟

سود وام با سند مسکونی

همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد، شما می توانید در کمترین زمان ممکن اقدام به دریافت وام با سند مسکونی از بانک مربوطه نمایید.

اما برای انجام این کار، می بایست سود تسهیلات فوری سند مسکونی را محاسبه نمایید. یکی از مهم ترین عواملی که بر روی سود تسهیلات موثر است، مدت زمان بازپرداخت می باشد.

ماکسیمم سود تسهیلات با سند مسکونی حداکثر 18 درصد در پنج سال است. البته اگر بتوانید مبلغ تسهیلات خود را در مدت زمان کمتری پرداخ کنید، مبلغ سود بانکی شما کاهش می یابد.

بهترین وام با سند مسکونی هلدینگ دیوان

اگر قصد دارید وام فوری دریافت کنید، به ایجاد سپرده و گذشت مدت مشخصی از آن نیازی نیست. بنابراین وام به سرعت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برای انتخاب بهترین وام بانکی باید شرایطی را در نظر بگیرید و سپس شرایط خود را بسنجید. برای مثال، ممکن است بانکی، وام با سند مسکونی بسیار عالی را در اختیارتان قرار دهد.

اما شما با سند مسکونی نداشته باشید، یا سند ملکتان در گروی بانک دیگری باشد. بنابراین این وام مناسبتان نیست.

برای دریافت وام در برخی بانک‌ها باید سپرده بلند مدت ایجاد کنید. در این صورت می‌توانید معادل درصدی از آن را به عنوان وام دریافت کنید. در این صورت تا زمان تسویه کامل، نمی‌توانید از سپرده خود استفاده کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید برای اخذ وام بانکی در نظر داشته باشید، این است که باید ببینید به چه مبلغی نیاز دارید. زیرا انواع وام‌ها در بانک‌های مختلف سقف خاصی دارند و برای هر کدام از بانک‌ها متفاوت است.

بهترین وام با سند مسکونی هلدینگ دیوان

مشکلات مالی و گرفتن وام با سند مسکونی

مشکلات مالی یکی از مسائلی است که افراد هنگام مواجه با آن به فکر دریافت وام می­افتند. به همین دلیل به بانک مراجعه کرده و برای درخواست وام شرایط را بررسی می­کنند.

اولین شرطی که باید برای دریافت وام بانکی رعایت کنید، داشتن حساب سپرده است. شما باید یک حساب سپرده باز کرده و مبلغی را در آن قرار دهید.

سپس بعد از گذشت چند ماه می­توانید وام دریافت کنید. اگر حساب سپرده داشته باشید، شرط دیگری که برای دریافت وام ضروری است، داشتن یک یا چند ضامن معتبر است.

اما همان­طور که می­دانید، یافتن ضامن معتبر برای همه امکان­پذیر نیست. اگر ضامن داشته باشید، چند ماه طول می­کشد تا وام به شما تعلق بگیرد.

در این لحظه ممکن است متقاضی از دریافت وام بانکی منصرف شود. اما راه آسان­تری برای دریافت وام وجود دارد. اگر سند ملک در اختیار دارید، می­توانید برای دریافت وام به هلدینگ دیوان مراجعه کرده و وام با سند مسکونی دریافت کنید.

برای آشنایی با این وام، اطلاعات آن را در ادامه در اختیارتان قرار می­دهیم.

دریافت تسهیلات آسان از وبسایت وام فوری

دلایل دریافت وام با سند مسکونی

هنگامی­که با مشکل مالی مواجه می­شوید، ممکن است که به فکر فروش خانه خود باشید تا بتوانید مشکلات مالی خود را حل کنید.

اما با توجه به اوضاع بازار املاک و کم بودن مشتری برای خرید خانه، این امر زمان­بر است. از طرفی ملک شما به عنوان سرمایه بوده و فروش آن کار اشتباهی است.

به همین دلیل می­توانید با ارائه سند خود به هلدینگ دیوان و مدارک شناسایی، وام دریافت کنید. به این ترتیب هم مشکلات مالی خود را برطرف کردید و هم ملکتان را حفظ کردید.

این دلیل، مهم­ترین علتی است که شما باید وام با سند مسکونی دریافت کنید.

وام با سند مسکونی چه صورت است؟

برخی مواقع ممکن است که برای کاری مانند ازدواج، خرید خانه و غیره به پول نیاز داشته باشید ولی فرصت کافی در در ماندن صف وام گیرندگان نداشته باشید.

در این مواقع بهترین راهکار برای شما اخذ وام فوری است. یکی از راه‌های اخذ وام فوری، وام سند مسکونی است.

برخی از بانک‌ها هستند که متقاضی با ارائه سند مسکونی می‌تواند وام فوری دریافت کند. این بانک‌ها شامل دی، انصار، قوامین، پارسیان، تجارت، ملت و غیره هستند.

هر کدام از این بانک‌ها مبلغ مختلفی را به متقاضی ارائه می‌دهد و شرایط خاص خودشان را دارند. همان‌طور که اشاره شد، ارائه سند شش دانگ و ثبت ملک در دفاتر اسناد رسمی مهم‌ترین شرایط اخذ وام بانکی با سند مسکونی است.

در ادامه شرایط برخی از بانک‌ها که وام با سند مسکونی را ارائه می‌دهند، توضیح دادیم.

وام با سند مسکونی | وام روی سند ملکی معتبر و بدون ضامن دیوان

مدارک لازم جهت اخذ وام با سند مسکونی

مدارکی که باید براییی اخذ وام با سند مسکونی به بانک ارائه دهید، در هر بانکی متفاوت ایت.

اما در این بخش از مقاله به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و کپی سند مسکونی
 • اصل و کپی پایان کار خانه
 • اصل و کپی مبایعه نامه و صورت مجلس تفکیکی
 • اصل و کپی پروانه ساختمانی
 • ارائه کارت پایان خدمت برای مردان

یکی دیگر از مدارکی که برای اخذ تمامی وام‌ها از جمله وام سند مسکونی، داشتن کارت پایان خدمت برای مردان است. بانک یا موسسه موظف است که از نظام وظیفه استعلام بگیرد.

در صورتی که جواب آن‌ها مثبت باشد و متقاضی خدمت سربازی رفته باشد، به او وام تعلق خواهد گرفت. این یکی از قوانینی است که به تازگی برای اخذ وام تعیین شده است.

مشخصات سند مسکونی برای دریافت وام

برای اخذ وام با سند مسکونی، سندی که ارائه می‌دهید باید مشخصات زیر را داشته باشد:

 • سند باید شش دانگ باشد.
 • سند نباید هیچ مشکل و مانعی در اداره ثبت داشته باشد.
 • سند نباید در رهن هیچ بانک دیگری باشد.
 • سند نباید وام تسویه نشده دیگری داشته باشد.

مدارکی که برای اخذ وام  روی سند مسکونی نیاز است، در ادامه آمده است.

وام با سند مسکونی از بانک ملی

یکی دیگر از بانک‌هایی که سند مسکونی وام می‌دهد، بانک ملی است.

با ارائه سند مسکونی به بانک ملی می‌توانید تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام خرید کالا دریافت کنید.

البته برای اخذ این وام باید پیش فاکتور کالا را به همراه مدارک دیگر به بانک ارائه دهید. این وام به افراد بالای ۱۸ سال که فیش حقوقی یا جواز کسب دارند، ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که باید حساب قرض‌الحسنه در این بانک باز کنید تا بتوانید این وام را دریافت کنید.

شرایط دریافت وام با سند مسکونی بانک ملت

متقاضی با ارائه شش دانگ ملکش می‌تواند از بانک ملت وام دریافت کند.مالک اصلی سند و یکی از اقوام درجه اول او می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای وام بانکی  سند مسکونی در خواست دهند.

توجه داشته باشید سندی که معرفی می‌کنید نباید برای خرید، فروش و انتقال مشکلی داشته باشد.متقاضی باید اقساط وام را با سود ۱۸ درصد به مدت ۵ سال پرداخت کند.

وام با سند مسکونی بانک صاردارت

بانک صادرات نیز وام با سند مسکونی را ارائه می‌دهد. با ارائه سند مسکونی، می‌توانید تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام دریافت کنید.

سود این وام ۱۸ درصد است و باید به مدت ۳ سال آن را پرداخت کنید. برای اخذ وام باید دو ضامن رسمی به بانک معرفی کنید.

اما به‌جای آن می‌توانید از سند معتبر مسکونی کارشناسی شده، استفاده کنید.شما این سند را در رهن بانک صادرات قرار می‌دهید و وام دریافت می‌کنید.

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، باید خوش حساب باشید و چک برگشتی نداشته باشید.

اگر هر کدام از این موارد برای شما به‌وجود آمده‌است، وام به شما تعلق نخواهد گرفت.

وام با سند مسکونی بانک رسالت

تسهیلات وام سند مسکونی در بانک رسالت نیز وجود دارد.این وام تا سقف ۶۰ میلیون تومان است که باید به مدت ۵ سال تسویه شود.

برای دریافت این نوع وام باید از طریق وب سایت بانک رسالت درخواست دهید.پیش از درخواست باید یک حساب بانکی در این بانک ایجاد کنید و یک سند معتبر ملکی ارائه دهید.

وام با سند مسکونی بانک مسکن

بانک مسکن یکی از بهترین بانک‌ها در زمینه وام با سند مسکونی است. برای اخذ وام بانکی سند ملکی از بانک مسکن یکسری قوانین وجود دارد که در این بخش از مقاله به آن‌ می پردازیم:

 • متقاضی باید بالای ۱۸ سال داشته باشد.
 • متقاضی باید مدارکی را ارائه دهد که ثابت کند می‌تواند وام را تسویه کند.
 • متقاضی نباید از بانک مسکن یا سایر بانک‌ها وام دریافت کرده باشد.
 • متقاضی نباید از امکانات دولتی برای خانه‌دار شدن استفاده کرده باشد.

سقف وام با سند مسکونی از بانک مسکن بین ۴۰ میلیون تا ۶۰ میلیون تومان است. مبلغ وام بستگی دارد که در چه شهر زندگی می‌کنید.

شهرهایی که بالای ۲۰۰ هزار نفر هستند ۶۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است.

وام با سند مسکونی بانک قوامین

از بانک قوامین، وام با سند مسکونی می­توانید تا سقف 200 میلیون توامن وام دریافت کنید. از این وام می­توانید برای موارد زیر استفاده کنید:

 • خرید لوازم خانگی
 • خرید خودرو یا مسکن
 • تعمیرات یا اشتغال
 • خرید تجهیزات دفتر کار

سود این وام 18 درصد است و متقاضی باید بین 21 تا 48 ماه این اقساط را پرداخت کند.

شرایط سند مسکونی بعد وام به چه صورت است؟

زمانی که وام با سند مسکونی را از بانک مورد نظر دریافت می‌کنید، باید یکسری قوانین و شرایط را رعایت کنید که در این بخش از مقاله توضیح دادیم:

 • زمانی که سند خانه رهن بانک است، حق فروش ملک را نخواهید داشت. بعد از پرداخت کامل اقساط وام سند آزاد خواهد شد و شما می‌توانید ملکتان را بفروشید.
 • سند قیمت خانه توسط کارشناس بانک تعیین می‌شود.
 • اگر به سندی که رهن بانک است، نیاز دارید، می‌توانید آن سند را با سندی دیگر تعویض کنید.

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که در صورت پرداخت نکردن اقساط وام، چه اتفاقی می افتد. در ادامه مطلب به این سوال پاسخ دادیم.

توقیف ملک در صورت پرداخت نکردن اقساط وام

توقیف ملک در رهن بانک در صورتی که اقساط پرداخت نکرده باشید، امکان‌پذیر است. بعد از توقیف دو حالت پیش می‌آید. ارزش ملک بیشتر از ارزش وام بانکی باشد.

که در این صورت، بانک با به مزایده گذاشتن ملک و کسر خسارات و اقساط بانک، باقی پول را به مالک بر می‌گرداند. حالت دوم زمانی است که ارزش ملک کمتر از وام بانکی باشد.

در این صورت بانک ملک را در اختیار می‌گیرد و مابه التفاوت وام نیز توسط مالک پرداخت می‌شود.

نتیجه گیری وام با سند مسکونی

در این مقاله درباره قوانین و شرایط وام با سند مسکونی توضیح دادیم. قوانینی که در این مقاله گفته شد به صورت کلی بیان شد و در بانک‌های مختلف متفاوت است.

و چند مثال از بانک‌های مختلف را برای شما بازگو کردیم تا شرایط آن‌ها آشنا شوید. به طور کلی، اخذ وام بانکی بد نیست.

بسیاری از سرمایه گذاران و شرکت‌ها برای راه‌اندازی کسب و کارشان وام گرفتند. مهم‌ترین چیزی که باید در نظر داشت پرداخت اقساط و استفاده درست از وام است.

به همین دلیل پیش از اقدام برای اخذ وام بانکی باید اطلاعات لازم را درباره آن کسب کنید.اگر قصد دارید وام سند مسکونی دریافت کنید، ولی اطلاعی ندارید که چگونه این کار انجام می‌شود، توصیه می‌کنیم که با هلدینگ دیوان  در این زمینه مشورت کنید.

بازدیدها: 12344

فهرست