وام بانکی

بانک­ها یکی از خدماتی که ارائه می­دهند، ارائه وام و تسهیلات است. این تسهیلات و وام­ها در بانک­های مختلف متفاوت می­باشد. برای مثال می­توان به وام خرید مسکن، وام خرید کالا، وام خرید خودرو و غیره اشاره کرد. مطمئنا شما هم حداقل از یکی از این وام­ها استفاده کرده­اید. در ادامه قصد داریم مهم­ترین وام­ هایی که اکثر بانک­ها ارائه می­دهند را به شما معرفی کرده و آن­ها را توضیح دهیم. چنانچه قصد دارید وام بانکی دریافت کنید، می­توانید از طریق هلدینگ دیوان گروپ اقدام کنید.

انواع وام بانکی

وام بانکی انواع مختلفی داشته و در هر بانکی شرایط و مبلغ آن­ها متفاوت است. مهم­ترین و پر متقاضی­ترین وام­ها عبارتند از:

 • وام خرید مسکن
 • وام خرید کالا
 • وام خرید خودرو
 • وام ازدواج

در ادامه برای آشنایی شما عزیزان با این وام­ها هر یک را مختصر شرح می­دهیم. برای دریافت انواع وام فوری اعم از وام سند ملکی و وام سند خودرو می­توانید به هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

وام بانکی هلدینگ دیوان گروپ

وام بانکی هلدینگ دیوان گروپ

وام خرید مسکن

از آنجا که روز به روز به قیمت خانه اضافه می­شود، خرید خانه بسیار سخت شده است. به­طوری­که، اکثر جوانان بدون مسکن هستند. در این زمان برای اینکه بتوانید نقدینگی خود را تامین کرده و صاحب خانه شوید، می­توانید وام خرید مسکن دریافت کنید. برای دریافت وام خرید مسکن متقاضی باید یکسری شرایط را داشته باشد. علاوه­بر آن، متقاض باید قوانین بانکی که به آن مراجعه می­کند را رعایت کرده و تابع آن بانک باشد.

بانک­های بسیاری وجود دارند که این وام را ارائه می­دهند هر کدام شرایط خاص خود را دارند. اما برخی شرایط در تمامی بانک­ها یکسان است. آن­ها عبارتند از:

 • برای اینکه وام خرید مسکن دریافت کنید، باید بالای 18 سال سند داشته باشید.
 • متقاضی برای اینکه بتواند وام خرید مسکن دریافت کند، نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد.
 • در صورتی که به بانک­ها بدهی داشته باشید، نمی­توانید وام دریافت کنید.
 • برای اینکه بتوانید وام خرید مسکن دریافت کنید، باید حساب سپرده در بانک داشته باشید یا اوراق ممتاز خریداری کنید.
 • درآمد فرد وام گیرنده باید با مبلغ جدول اقساط وامی مطابقت داشته باشد. بانک درآمد فرد وام گیرنده را استعلام می­گیرد.

وام خرید کالا

در برخی شرایط که قصد خرید لوازم منزل دارید، می­توانید از بانک­های مختلف وام خرید کالا دریافت کنید. برخی بانک­ها با شرکت­های تولید کننده کالا همکاری داشته و به متقاضیانی که قصد خرید کالا دارند، وام پرداخت می­کنند. بنابراین متقاضی فقط می­تواند از آن فروشگاهی که با بانک همکاری دارد، خرید کند. ناگفته نماند که برخی از وام­ها وجود دارد که برای خرید کالا محدودی ندارید. بدین ترتیب می­توانید برندهای مختلف را خریداری کنید. همان­طور که می­دانید، برای دریافت وام بانکی باید ضامن داشته باشید. بنابراین برای دریافت وام خرید کالا نیز شما باید یک یا دو ضامن رسمی به بانک مورد نظرتان معرفی کنید. مبلغ این وام توسط بانک تعیین شده و در هر بانکی متفاوت است.

وام خرید خودرو

یکی دیگر از رایج­ترین وام­هایی که توسط بانک­ها پرداخت می­شود، وام خرید خودرو است. این وام به منظور حمایت از کسانی پرداخت می­شود که قصد دارند خودروی داخلی خریداری کنند، اما پول کافی ندارند. تمامی افرادی که در شرکت­های خصوصی، دولتی، آزاد و غیره شاغل هستند، می­توانند وام خرید خودرو دریافت کنند. برای اینکه بتوانید وام خرید خودرو دریافت کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • متقاضی وام خرید خودرو باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • متقاضی نباید هیچ چک برگشتی داشته باشد. به علاوه، فرد نباید اقساط معوقه در هیچ بانکی داشته باشد.
 • متقاضی باید یک یا دو ضامن معتبر معرفی کرده و مدارک هویتی و فیش کسر از حقوق را به بانک ارائه دهد.
 • فرد باید حداکثر سه سال اقساط را پرداخت کند.
 • سود این وام 18 درصد است.
 • تسهیلات به کسانی تعلق می­گیرد که قصد خرید خودروی داخلی دارند.

همان­طور که اشاره کردیم، برای دریافت این وام، باید حداقل یک یا دو ضامن معتبر معرفی کنید. این برای کسانی است که قصد دارند وام خرید خودروی داخلی از بانک­های دولتی و غیر دولتی کشور دریافت کنند. اما چنانچه نمی­توانید ضامن معتبر معرفی کنید، باید به شرکت­های خصوصی مراجعه کرده و تسهیلات را از آن­ها دریافت کنید. به همین دلیل ارائه چک صیادی یا سفته به عنوان ضمانت کافی است. البته توجه داشته باشید که سفته را باید شخص سومی به عنوان ضمانت امضا کند. در غیر اینصورت سفته معتبر نخواهد بود. برای دریافت وام خرید خودرو می­توانید به هلدینگ دیوان گروپ مراجعه کنید.

وام بانکی

وام بانکی

وام ازدواج

هرساله وام ازدواج پرداخت شده و با توجه به نرخ تورم و قیمت ارز مبلغ این وام تعیین می­شود. سود این وام 4 درصد است که متقاضی باید 10 ساله اقساط را پرداخت کند. این وام در اکثر بانک­های کشور پرداخت می­شود. از آنجا که به دلیل گرانی­های بسیار جوانان تمایلی به تشکیل خانواده ندارند، دولت برای تشویق جوانان به ازدواج این وام را پرداخت می­کند.

چنانچه قصد دارید وام بانکی دریافت کنید، می­توانید به هلدینگ دیوان گروپ مراجعه کرده و برای درخواست وام بانکی اقدام کنید. متخصصان هلدینگ آماده خدمت­رسانی به شما عزیزان هستند.

وام بانکی یکی دیگر از خدمات هلدینگ دیوان گروپ می باشد . ما می توانیم از همه بانک ها در کمترین زمان برای شما وام بانکی تهیه کنیم. چه مواقعی وام بانکی نیاز است ؟ گاهی اوقات انسان­ها برای برطرف کردن مشکلات مالی خود، به بودجه بیشتری نیاز دارند. اما نمی­توانند بودجشان را تامین کنند. به همین دلیل به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند کمبود نقدینگی خود را تامین کنند. یکی از راهکارها رخوست وام بانکی است. یکی از بهترین راه­ها برای تاین بودجه و کنترل بحران­های اقتصادی، وام است. وام بانکی انواع مختلفی دارد که باتوجه به شرایط مشخصی که دارید، یکی از آن­ها را انتخاب کرده و با ارائه مدارک  به بانک درخواست وام می­دهید. در ادامه این مطلب به معرفی انواع  وام ­های بانکی می­پردازیم.

وام بانکی ازدواج

یکی از تسهیلات بانکی پرطرفدار، وام بانکی ازدواج است. بسیاری از جوانان که قصد ازدواج دارند، برای تامین هزینه­ های اول زندگی، به دریافت وام بانکی ازدواج فکر می­کنند. سود این وام 4 درصد است. مبلغ وام در بانک­های مختلف متفاوت بوده و به سن عروس و داماد بستگی دارد. حداکثر وام ازدواج 150 میلیون تومان است که اگر داماد زیر 25 سال و عروس زیر 23 سال باشند، این مبلغ به آن­ها تعلق می­گیرد. اگر سن آن­ها بالاتر باشد، وام ازدواج 120 میلیون تومان است. توجه کنید که این مبلغ وام به هر نفر جدا تعلق دارد.

وام بانکی
وام بانکی

وام بانکی مسکن

بانک­های ایران، مبغ مشخصی را برای وام بانکی مسکن در نظر گرفته­ اند. شرایط اخذ وام بانکی مسکن از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. از آنجا که وام مسکن،  تامین سرمایه برای خرید مسکن کمک می­کند، طرح­های متنوعی دارد. مهم­ترین آن­ها شامل وام مسکن جوانان، خانه اولی­ها و وام سند مسکونی است. هرکدام از آن­ها شرایط مخصوص به خود را دارند. برای مثال، سن وام­ گیرند و استان عواملی است که بر مبلغ وام تاثیر می­گذارد.

وام بانکی جعاله

اگر صاحب خانه هستید و خانه شمابه تعمیر یا نوسازی نیاز دارد، می­توانید وام جعاله دریافت کنید. یکی از مهم­ترین بانک­ها که این وام را ارائه می­دهد، بانک مسکن است. با مراجعه به بانک مسکن می­توانید درخواست این وام بانکی را بدهید. توجه داشته باید که باک­های دیگر این وام را ارائه می­دهند، اما بانک مسکن بر روی این طرح تمرکز بیشتری دارد. شرایط و مبلغ وام در هر بانکی متفاوت است.

وام بانکی خرید خودرو

یکی دیگر از انواع وام که در هلدینگ دیوان گروپ تامین می شود ، وام بانکی خرید خودرو است. اگر قصد خرید خودرو دارید، این وام به تامین بودجه شما کمک می­کند. نکته مهم که وجود دارد این است که این وام برای خرید خودروهای خارجی پرداخت می­شود. سقف وام خرید خودرو در بانک­های مختلف متفاوت است. اما سود آن معمولا 18 درصد می­باشد.

وام تعویض خودروهای فرسوده

نوع دیگر وام خرید خودرو وجود دارد که به کسای تعلق می­گیرد که خودروی فرسوده دارند. این طرح برای حذف خودروهای فرسوده و کاهش آلودگی هوا ایجاد شده­است. وام خودروی فرسوده سود کمتری نسبت به وام خرید خودرو دارد و حدود 4 درصد است. مبلغ این وام به شرایط خودروی وام­گیرنده بستگی دارد.

وام بانکی
وام بانکی

وام بانکی خرید کالا

یکی دیگر از وام­ های پر متقاضی وام خرید کالا است و با شرایط مختلفی پرداخت می­شود. بانک­ها و شرکت­هایی که وام ارائه می­دهند، این وام را با شرایط مختلفی پرداخت می­کنند. با وام خرید کالا می­تواید مخصولات متنوعی را خریداری کنید. تنوع مخصولات به وام و فروشگاه­ های طرف قرارداد با بانک بستگی دارد.

با این وام علاوه بر خرید محصولات لوازم خانگی می­توانید محصولات دیگری مانند دستگاه­های دیجیتالی، طلا و غیره خریداری کنید. این وام به صورت کارت اعتباری پرداخت می­شود. متقاضی کالای مورد نظر خود را باید از فروشگاه­هایی که با بانک قرارداد دارند، تهیه کند. ضمانت وام بانکی خرید کالا متفاوت است. برخی از بانک­ها از شناسنامه کسر از حقوق می­خواند، برخی دیگر از شما چک دریافت می­کنند. اما در برخی از بانک­ ها ارائه سفته کافی است. مبلغ وام نیز در بانک­های مختلف متفاوت است. توجه داته باشید که این وام برای خرید کالای ایرانی پرداخت می­شود.

وام مضاربه

یکی دیر از انواع وام­ های بانکی، وام مضاربه است. این وام به صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی پرداخت می­شود. یکی از شرایط مهم اخذ این وام، ارائه پروانه کسب و مدارک دیگری که فعالیت اقتصادی شما را ثابت می­کند، است. مدارک دیگری که باید ارائه دهید، به بانک بستگی دارد. این وام یک قرارداد بین بانک و فعال اقتصادی است مبلغ آن به صورت دوره­ای در بازه زمانی تعیین شده پرداخت می­شود.

وام بانکی زنان خانه دار

وام بانکی زنان خانه دار یکی دیگر از انواع وام­ها است که توسط بان­های ایران پرداخت می­شود. شرایط دریافت وام زنا خانه دار به بانکی که مراجعه می­کنید بستگی دارد. مبلغی که برای این وام در نظر گفته شده است نیز دربانک­های مختلف متفاوت است. برای مثال، در بانک دی، مبلغ این وام 50 میلیون تومان است.

وام بانکی سند ملکی

اکثر وام­ های بانکی که توسط بانک پرداخت می­شوند، پروسه طولانی داشته و در طولانی مدت به دست متقاضی می­رسند. از طرفی وا­گیرنده به دنبال راهی است تا بتواند به سرعت وام بگیرد. یکی از راه­ها، دریافت وام بانکی فوری است. برای دریافت وام فوری از بانک­ها روش­های مختلفی وجود دارد که یکی از آن­ها وام سند ملکی است. در این نوع وام، متقاضی با ارائه سند ملکی به بانک می­تواند وام دریافت کند. درواقع سند ملکی به عنوان ضامن در رهن بانک قرار می­گیرد.

مبلغ این وام دربانک­های مختلف متفاوت است. لازم به ذکر است که مبلغ وام بعد از کارشناسی به وام­ گیرنده پرداخت می­شود. یکی دیگر از مزایای این وام این است که حتی اگر سپرده­ گذاری نکرده باشید، این وام را می­توانید درخواست دهید. توجه داشته باشید که شرایط اخذ وام با سند ملکی در هر بانکی متفاوت است. بنابراین با مراجعه به بانک مورد نظر می­توانید از شرایط آن آگاه شوید.

وام بانکی سند خودرو

یکی دیگر از وام­های فوری، وام فوری سند خودرو است. درست مانند وام  سند ملکی، شما سند خودرویی که مالک آن هستید را به عنوان ضامن در گروی بانک قرار می­دهید و وا دریافت می­کنید. یکی از راحت­ ترین وام­هایی که می­توانید دریافت کنید، وام با سند خودرو است. توجه داشته باشید که شما باید مالک 6 دانگ سند باشید. این وام به سرعت به شما پرداخت می­شود. مبلغ وام در بانک­های مختلف متفاوت استو به خودرویی که دارید بستگی دارد.

وام فوری
وام آزاد

وام بانکی طلا

وام بانکی طلا، نیز یکی دیگر از وام ­های فوری مخسوب می­شود. متقاضی با به امانت گذاشتن طلا، می­تواند بین 80 تا 90 درصد ارزش طلا وام دریافت کند. در این نوع وام نیز شما به ضان دیگری نیاز ندارید و طلایی که در گروی بانک قرار می­دهید، ضامن محسوب می­شود. این وام در کمتر از یک ساعت به شما پرداخت خواهد شد. یکی دیگر از مزایای وام بانکی با طلا این است که شما با گرو گذاشتن طلایی که قصد استفاده از آن را ندارید، می­توانید وام دریافت کرده و هزینه­های زندگی خود را پوشش دهید.

وام قرض­ الحسنه

یکی دیگر از وام­های بانکی، وام قرض ­الحسنه است. طبق این وام، قراردادی بین بانک و وام­ گیرنده صورت می­یرد. بر اساس مقررات و ضوابط آن، مبلغی به وام ­گیرنده به عنوان قرض داده می­شود. این وام بانکی، توسط بانک­های مختلفی در ایران پرداخت می­شوند. سقف آن با توجه به وام­گیرنده و میزان کارمزد آن توسط بانک مرکزی تعیین می­شود. وام قرض­ الحسنه سود کمی دارد و معمولا بین صفر تا 4 درصد است.

وام بدون سپرده ­گذاری

معمولا وام­های بانکی با سپرده­ گذاری هستند. بدین ترتیب که شما اول مبلغی را ه مدتی در بانک مورد نظر سپرده­گذاری می­کنید تا بتوانید وام دریافت کنید. اما برخی از وام­ها وجود دارد که بدون سپرده­گذاری نیز پرداخت می­شود. در وام­های با سپرده­گذاری همان سپرده شما به نوعی ضامن محسوب می­شود. اما در وام­های بدون سپرده بخشی از مبلغ وام توسط بانک مسدود می­شود. بدین ترتیب شما اجازه استفاده از آن را ندارید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این وام به راحتی و به هر شخصی پرداخت نمی­شود و شما باید دارای رتبه اعتبار سنجی بالایی باشید تا بتوانید این وام را درخواست دهید.

وام بانکی سفته

بانک­­ها در ازای موارد مختلفی ماند سفته، چک، سیم کارت و غیره وام پرداخت می­کنند. که در این بخش از مقاله می­خواهیم درباره وام با سفته صحبت کنیم. بانک­هایی که وام با سفته ارائه می­دهند، شامل آیند، رسالت،صادرات، ایران، دی و صنعت و معدن است. هرکدام از آن­ها شرایط خاص خود را برای پرداخت وام با سفته دارند. اما توجه داشته باشید که سفته به تنهایی هیچ ارزشی برای بانک ندارد و یک نفر باید به عنوان ضامن آن را امضا کند. توجه داشته باشید که برای دریافت این وام، باید سفته الکترونیکی ارائه دهید.

شما در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید با تلفن همراه، می­­توانید سفته الکترونیکی دریافت کنید. برای اینکار لازم است که برنامه ساد 23 را نصب کنید. با استفاده از این برنامه نه تنها می­توانید سفته الکترونیکی دریافت کنید بلکه امور بانکی خود را نیز می­توانید با آن انجام دهید. بنابراین چنانچه قصد دارید وام بانکی با سفته دریافت کنید، با دانلود و نصب این برنامه، سفته الکترونیکی دریافت کرده و به همراه سایر مدارک به بانک مراجعه و وام را دریافت کنید.

وام با سیم کارت

یکی از انواع روش دریافت وام، وام بانکی با سیم کارت است. به این معنی که به اندازه ارزش سیم کارتتان وام دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که سیم کارتتان باید همراه اول و دائمی باشد. سیم کارت همراه اول دائمی با کد یک، و و سه سرمایه ارزشمند محسوب می­شوند. یکی از مهم­ترین مزایای اخذ وام سیم کارت این است که می­توانید 100 درصد ارزش آن وام دریافت کنید و همزمان از سیم کارتتان استفاده کنید. تنها کافیست که سند مالکیت سیم کارتتان را در گروی بانک قرار دهید. در این صورت کمتر از یک ساعت وام خود را دریافت خواهید کرد. این وام به شما فرصت می­دهد که از طریق آن بتوانید مشکلات مالی خود را برطرف کنید. بازپرداخت اقساط بین 4 تا 24 ماه است. مقدار وام به رندی شماره و عوامل دیگری که توسط بانک تعیین می­شود بستگی دارد.

کدام وام بانکی را دریافت کنیم؟

همان طور که در این مقاله مشاهده کردید، بانک­ها، وام­های متنوعی را ارائه می­دهند که در این مقاله به مهم­ترین آن­­ها اشاره کردیم. اما به­طور کلی، وام بانکی به دو دسته تقسیم می­شوند که شامل وام فوری و وام غیر فوری است. اگر قصد دارید وام فوری دریافت کنید، به سپرده­گذاری و گذشت مدت زمان مورد نیاز، نیازی ندارید. بنابراین اگر می­خواهید به سرعت وام دریافت کنید، پیشنهاد می­کنیم که به سراغ وام­های فوری بروید.

اگر می­خواهید بهترین وام بانکی را دریافت کنید، باید با مطالعه انواع وام بانکی و در نظر گرفته شرایط آن­ها و شرایط خود، یکی را انتخاب کنید. برای مثال، وام با سند ملکی یکی از وام­های خوب است و مبلغ قابل توجهی به متقاضی پرداخت می­شود. اما اگر شما سند ملکی نداشته باشید، دریافت این وام برای شما امکان­پذیر نخواهد بود. وام­های غیر فوری وام­هایی هستند که به سپرده­گذاری نیاز دارند. شما پس از مدت معینی می­تواید درخواست وام دهید. در این نوع وام­ها شما باید مبلغی را سپرده­گذاری کنید و بعد از گذشت زمان معادل درصدی از آن، درخواست وام دهید. وام­های با سپرده­گذاری زمانی مناسب است که شما به پول سپرده گذاری نیازی نداشته باشید. زیرا تا تسویه کامل وام، نمی­توانید آن را برداشت کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید، مبلغی است که برای وام نیاز دارید. زیرا هرکدام از وام­ها سقف مشخصی دارند و این مبلغ در بانک­ها و شرکت­های مختلف متفاوت است. بنابراین قبل از درخواست وام، بتدا وام مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس شرایط آن را به دقت مطالعه کنید. در آخر برای دریافت وام اقدام کنید.

وام بانکی

سخن آخر

در این مقاله شما را با مهم­ترین وام­های بانکی آشنا کردیم و هر کدام از آن­ها را توضیح مختصری دادیم. وام ازدوام، مسکن، خرید خودرو و خرید کالا محبوب­ترین وام­ها محسوب می­شوند. بانک­­های بسیاری این وام­ها را ارائه می­دهند. شما کافیست به بانک مورد نظر مراجعه کرده و درباره شرایط اخذ آن پرس و جو کنید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اگر قصد دارید وام مسکن دریافت کنید، بهتر است که به بانک مسکن مراجعه کنید. زیرا این بانک تمرکز اصلیش بر روی وام­های مسکن و تمامی طرح­های آن است. وام خرید کالا و خرید خودرو تنها درصورتی به شما پرداخت می­شود که قصد داشته باشید کالا یا خودروی ایرانی خریداری کنید. درصورتی که به راهنمایی بیشتر نیاز دارید می­توانید با ما تماس بگیرید.

هلدینگ دیوان گروپ ارائه انواع وام | وام سند مسکونی  | وام سند خودرو  | تامین سرمایه  | سرمایه گذاری  و انواع وام آزاد و وام مسکن به شما عزیزان ارائه می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست