دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت 

وام با سند ملکی از بانک رسالت  چه شرایطی دارد؟ وام با سند ملکی یکی از انواع وام‌هایی می‌باشد که بانک رسالت آن را به متقاضیان خود ارائه می‌کند. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در جامعه بسیاری از مردم برای حل کردن مشکلات مختلفی به سمت دریافت وام رو آورده‌اند. وام با سند ملکی یکی از انواع پرطرفدار وام‌ها می‌باشد که امروزه افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت آن کرده‌اند و بانک رسالت یکی از بانک‌هایی می‌باشد که این وام را به متقاضیان خود می‌دهد. برای دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت لازم است تا شما مراحلی را طی کنید که در ادامه وام فوری به توضیح آن خواهیم پرداخت.

وام با سند ملکی از بانک رسالت 

مراحل و شرایط لازم دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت

توضیحات زیر شرح دقیق و کاملی از مراحل و شرایط لازم برای گرفتن وام با سند ملکی از بانک رسالت را ارائه می‌دهد:

 1. ارزیابی ملک: قبل از هر چیز، بانک نیاز دارد که ملکی که قصد گرفتن وام بر روی سند آن را دارید، ارزش گذاری و ارزیابی کند. برخی از بانک‌ها این کار را با استفاده از ارزش گذاری تخصصی خود یا با استفاده از گروه‌های ارزش گذاری مستقل انجام می‌دهند. در بسیاری از مواقع افرادی برای ارزش گذاری ملک شما به آنجا می‌روند و ملک شما را بررسی می‌کنند. ارزش هر ملک نشان می‌دهد تا چه مقدار وام را می‌توان بر روی سند آن دریافت کرد.2. تهیه اسناد: بعد از ارزش گذاری، شما نیاز دارید تا تمامی اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید. این اسناد شامل سند مالکیت، آخرین فاکتور برق، آخرین فاکتور گاز، آخرین فاکتور آب و برخی سند‌های دیگر است.3. تعیین مبلغ وام: پس از جمع آوری تمامی اسناد لازم، بانک به شما پیشنهاد خود را برای مبلغ وام و شرایط بازپرداخت آن اعلام خواهد کرد.

  4. امضاء قرارداد: پس از تأیید شرایط وام، شما و بانک قرارداد رسمی را امضاء خواهید کرد. در این قرارداد شرایط وام، نحوه بازپرداخت و سایر جزئیات مالی مشخص خواهد شد.

  5. تحویل سند: پس از امضاء قرارداد، شما باید سند ملک خود را به عنوان تضمین برای دریافت وام و بازپرداخت اقساط به بانک تحویل دهید.

  6. پرداخت وام: پس از تحویل سند، بانک مبلغ وام را به حساب شما واریز خواهد کرد.

  7. بازپرداخت وام: شما باید طبق شرایط قرارداد، مبلغ وام را به صورت منظم و سر زمان مشخص شده بدون دیرکرد به بانک بازپرداخت کنید. توجه داشته باشید اگر شما بازپرداخت وام را به تاخیر بیندازید و سر زمان مشخص شده پرداخت نکنید ممکن است بانک شما را جریمه کند.

  گرفتن وام با سند ملکی از بانک ها و مراکز مالی نیازمند دقت و آگاهی کافی از شرایط و قوانین مربوطه است. بهتر است قبل از اقدام برای دریافت وام با سند ملکی، با یک مشاور مالی یا حقوقی مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که تصمیم‌گیری‌های خود را براساس اطلاعات صحیح و کامل انجام داده‌اید.

مدارک لازم برای دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت

برای دریافت انواع وام‌ها از جمله وام با سند ملکی لازم است تا شما مدارکی را برای دریافت وام و تعهدات لازم به بانک ارائه دهید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید وام خود را دریافت کنید باید تمام مدارس را به صورت تمام و کمال در اختیار بانک قرار دهید. ممکن است مدارک لازم برای دریافت وام در بانک‌ها و موسسات مالی مختلف با یکدیگر فرق کند به همین دلیل لازم است تا از مشاوران مالی و حقوقی موسسه مالی و یا بانک مد نظرتان سوالات لازم را در مورد مدارک مورد نیاز بپرسید تا بتوانید مدارک را به صورت کامل جمع آوری کنید. اما به طور کلی مدارک لازم برای دریافت وام با سند ملکی عبارت‌اند از:

 1. سند ملک: شما باید سند ملک خود را که به نام خودتان است ارائه کنید زیرا وام به مالک ملک داده می‌شود و شما نمی‌توانید بر روی سند ملک دیگران که به نام خودتان نیست وامی را دریافت کنید.
 2. مدارک شناسایی: برای دریافت وام لازم است تا شما مدارک هویتی خود مانند کارت ملی یا شناسنامه و کپی آن را به همراه داشته باشید.
 3. تقاضای وام: شما باید یک درخواست رسمی برای دریافت وام از بانک رسالت تهیه و ارائه کنید و یا می‌توانید در سایت بانک رسالت این درخواست را انجام دهید و فرم‌های مورد نیاز را پر کنید.
 4. گواهی درآمد: بانک ممکن است از شما گواهی درآمد مثل گواهی حقوق، صورتحساب بانکی یا اظهارنامه مالیاتی بخواهد تا بتواند میزان قابل پرداخت وام را نشان دهد.
 5. سوابق اشتغال: ممکن است بانک بخواهد تاریخچه کاری شما را بررسی کند. بنابراین، مدارکی مانند رزومه یا مشخصات سابقه کاری ممکن است لازم باشد.
 6. گواهی تحصیلی: اگر شما دانشجو هستید، بانک ممکن است از شما گواهی تحصیلی بخواهد تا میزان درآمد و توانایی پرداخت اقساط وام را تأیید کند.

وام با سند ملکی از بانک رسالت 

شرایط دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت

در ابتدا باید گفته شود شرایط دریافت وام با سند ملکی در بانک‌ها و موسسات مالی متفاوت ممکن است با یکدیگر فرق داشته باشد. یکی از ساده‌ترین راه‌های دریافت وام با سند ملکی در بانک رسالت این است که شما وارد سایت بانک رسالت شوید و تقاضای دریافت وام را ثبت کنید. وام با سند ملکی یکی از انواع وام‌هایی می‌باشد که متقاضیان بسیار زیادی دارد و دریافت آن کار سختی نمی‌باشد. شما می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز که در قسمت قبلی توضیح داده شد و انجام مراحل ثبت نام مخصوص هر بانک وام مد نظر خود را دریافت کنید.

قطعاً می‌دانید که دریافت وام از بانک‌ها ممکن است زمانبر باشد و نیاز باشد تا شما پروسه‌های طولانی مدت را طی کنید، اما باید گفته شود که از مزیت‌های دریافت وام با سند ملکی این است که شما می‌توانید آن را با سرعت بالایی دریافت کنید.

یکی از مهمترین شرایط دریافت وام با سند ملکی این است که نیاز به سپرده گذاری در آن بانک را دارید اما ممکن است در برخی از بانک‌ها نیاز به انجام این کار نباشد به همین دلیل است که گفته می‌شود شرایط دریافت وام در هر بانک با یکدیگر متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی باید گفته شود که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین شروطی که برای دریافت وام با سند ملکی باید رعایت کنید این است که سند ملک شما ۶ دانگ باشد. یکی دیگر از مهمترین شرایط دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت، خوش حساب بودن فرد می‌باشد .

برای مثال فرد متقاضی نباید به هیچ عنوان دارای چک برگشتی باشد و یا وام تصفیه نشده‌ای را داشته باشد. علاوه بر آن لازم است تا اگر در گذشته نیز وامی را دریافت کرده است در پرداخت اقساط آن خوش حساب بوده و اقساط عقب افتاده نداشته باشد. یکی دیگر از مهمترین شرایط دریافت وام با سند ملکی در بانک رسالت و دیگر بانک‌ها این است که فرد متقاضی ۱۸ سال به بالا باشد.

78 / 100
فهرست